HOBL Motorsport - ohlédnutí za loňskou sezónou

„RC“ Škoda Fabia R5 také na vítězné vlně

Rychle se přibližující zelenobílé závodní auto, které se zuby nehty drží povrchu rychlostní zkoušky. Od kol odlétávají kameny a za speciálem se víří spousta prachu. Plné brzdy do levého „vracáku“, smyk a za ním už auto opět nabírá rychlost. Poznáváme závodní vůz Škoda Fabia R5 v továrních barvách. Ale něco je přeci jen jinak ...


Soutěžní Fabia R5, kterou popisujeme, je opravdu jiná. Není slyšet zvuk přeplňovaného motoru, navíc okolí vozu se zdá trochu větší, než je normálně zvykem. Záhada je záhy rozluštěna. Jedná se sice o soutěžní speciál v továrních barvách týmu Škoda Motorsport, jen je desetkrát zmenšený. Letos se Škoda Fabia R5 v továrním designu zúčastnila i celého šampionátu rádiem řízených modelů, který se v Českém Krumlově a jeho okolí jel již po třinácté.

Za volantem, respektive za vysílačkou, byl po celou sezónu Radek Perník, mimo jiné ředitel a otec tohoto šampionátu rádiem řízených modelů. Kalendář 13. ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov 2017 obsahoval šest soutěží. Na třech z nich byl Radek Perník se Škodou Fabia R5 ve své skupině WRC2 nejrychlejší. Na konci sezóny z toho byl titul ve skupině WRC2! Škoda Fabia R5 tak rozšířila své úspěchy v dalším šampionátu a zůstala tak neporažena.


Zajímavou soutěží, která se sice nezapočítávala do hodnocení 13. ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov, byla 7. RC Rally Český Krumlov. Jednalo se o závod, který byl oficiální součástí doprovodného programu „velké“ Rallye Český Krumlov. Na českobudějovickém výstavišti, kde se konala divácká rychlostní zkouška 45. Rallye Český Krumlov, se odjela celá RC rally. Následně se všichni účastníci přesunuli do Jelení zahrady, pod českokrumlovským zámkem. Na cílové rampě Rallye Český Krumlov došlo k vyhlášení výsledků a předání pohárů nejrychlejším. V hodnocení skupiny WRC2 byla i na tomto závodě nejrychlejší Škoda Fabia R5, kterou řídil Radek Perník.


Jak viděl letošní sezónu sám jezdec Radek Perník? „Chtěl jsem všem, kteří mi letos pomohli k vítězství ve skupině WRC2 moc poděkovat. Především Škodě Motorsport, která mi na letošní sezónu poskytla karosérii Škody Fabia R5. S loňskou sezónou jsem moc spokojený. Velice rád bych spolupráci s továrním týmem škodovky prodloužil i v letošní sezóně,“ dodal k uplynulé sezóně jezdec a ředitel v jedné osobě, Radek Perník.

Kompletní výsledky jednotlivých soutěží, komentáře a spoustu fotografií naleznete na oficiálních stránkách RC Rally Cupu Český Krumlov na adrese www.rca-ck.com.

Text a foto: Dalibor Benych